ГоловнаВалеологія ЛіпленняІгриМалюванняБатькамФорумАрхівКонтакти
 
Google
Головна
Валеологія
Ліплення
Ігри
Малювання
Батькам
Форум
Архів
Контакти
Мапа сайту
Галерея
Гостьова книга
Звичайна реклама
Модные солнцезащитные очки http://www.ochkarik.ru/.
Пори року Надрукувати Надіслати електронною поштою

    Мета. Вчити бачити ознаки сезонних змін в погоді, рослинах, поведінці тварин, житті і праці людей. 

    Обладнання. «Круглий рік» — великий, розміром на всю дошку, диск, що крутиться, розділений на чотири сектори, поклеєний кольоровою фланеллю (білою — зима, зеленою — весна, роже­вою — літо, жовтою — осінь). Сюжетні картинки, які наклеєні на фланель.

    1-ша серія. Сезонні зміни в природі. Весна — сонце, проталини, бруньки, що розпускаються. Літо — теплий, пройнятий сонячними промінцями дощ, мокрі, але радісні діти під дощем. Осінь – листопад, туман, мрячить дощ. Зима – снігопад, завірюха.

    2-га серія. Квіти (із врахуванням місця проживання дітей): весняні — проліски, фіалки, тюльпани, півонії, нарциси; літні — троянди, ромашки, іриси, дзвоники; осінні — айстри, жоржини, золоті кульки. Плоди: весняні — редис, зелена цибуля, щавель, черешня; літні — полуниця, помідори, огірки, картопля, дині, кавуни, груші, яблука; осінні — мандарини, виноград, хурма, гарбуз, лимони, апельсини, яблука.

    3-тя серія. Тварини: весна — птахи звивають гнізда, висиджують пташенят, дикі і свійські тварини з маленькими дитинчатами; літо—птахи годують пташенят, пташенята вчаться літати, плавати; осінь — косяки птахів перед відльотом, білка запасає горіхи на зиму в дупло, зграї водоплавних птахів у водоймах; зима — ведмідь у барлозі, птахи біля годівниць.

    4-та серія. Люди. Весняні роботи в саду і в полі. Літні роботи в саду і в полі. Осінні роботи в саду і в полі. Зимові роботи в саду і в полі.

    5-та серія. Розваги дітей: весна — діти граються у класи, стрибають через мотузку, пускають кораблики в струмочку; літо — діти купаються в річці, катаються на човнах, збирають ягоди в лісі; осінь —діти йдуть до школи, збирають листя, гриби; зима — катаються на санчатах, лижах, ковзанах, розвішують годівниці для птахів.

    Хід гри. Обертаємо «круглий рік» під читання віршів, загадок про сезонні зміни в природі.

    Діти обговорюють кольори чотирьох секторів круга, їх відповідність різним сезонам і вирішують, який сезон буде позначати кожний сектор.

    Картинки серіями розміщені в різних місцях кімнати. З першої серії картинок діти вибирають ті, які їм до вподоби, і розміщують їх по секторах. Інші діти вирішують, чи співпадає сезон, зображений на картинці, з сезонним кольором сектора. З другої серії картинок діти також вибирають ті, що їм сподобались і розміщують їх в тому секторі-сезоні, коли ці квіти розкриваються, а плоди дозрівають. Діти обговорюють і оцінюють вибір один одного. Далі послідовно вибирають і розміщують по секторах картинки інших серій. В результаті діти переконуються, як багато різних явищ і подій пов'язано з різними порами року.

    Варіант 1. Діти вибирають картинки з будь-якої серії і розміщують їх в секторі в залежності від сезону. Вибирати можна кілька разів, якщо картинок багато. Потім всі разом шукають помилки.

    Варіант 2. Групи дітей вибирають картинки з кожної серії. Виграє та група, яка безпомилково виконає завдання.

    Рекомендується використовувати вірші, загадки, які допоможуть дітям правильно виконати завдання, знайти помилку. 

 
< Попередня   Наступна >
Коректор
Якщо Ви помітили помилку в тексті на сайті, виділіть її курсором мишки і натисніть Shіft + Enter.
Internet Map
 
наверх
 

© 2007-2015
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове