ГоловнаВалеологія ЛіпленняІгриМалюванняБатькамФорумАрхівКонтакти
 
Google
Головна
Валеологія
Ліплення
Ігри
Малювання
Батькам
Форум
Архів
Контакти
Мапа сайту
Галерея
Гостьова книга
Звичайна реклама
Пори року Надрукувати Надіслати електронною поштою

    Мета. Вчити бачити ознаки сезонних змін в погоді, рослинах, поведінці тварин, житті і праці людей. 

    Обладнання. «Круглий рік» — великий, розміром на всю дошку, диск, що крутиться, розділений на чотири сектори, поклеєний кольоровою фланеллю (білою — зима, зеленою — весна, роже­вою — літо, жовтою — осінь). Сюжетні картинки, які наклеєні на фланель.

    1-ша серія. Сезонні зміни в природі. Весна — сонце, проталини, бруньки, що розпускаються. Літо — теплий, пройнятий сонячними промінцями дощ, мокрі, але радісні діти під дощем. Осінь – листопад, туман, мрячить дощ. Зима – снігопад, завірюха.

    2-га серія. Квіти (із врахуванням місця проживання дітей): весняні — проліски, фіалки, тюльпани, півонії, нарциси; літні — троянди, ромашки, іриси, дзвоники; осінні — айстри, жоржини, золоті кульки. Плоди: весняні — редис, зелена цибуля, щавель, черешня; літні — полуниця, помідори, огірки, картопля, дині, кавуни, груші, яблука; осінні — мандарини, виноград, хурма, гарбуз, лимони, апельсини, яблука.

    3-тя серія. Тварини: весна — птахи звивають гнізда, висиджують пташенят, дикі і свійські тварини з маленькими дитинчатами; літо—птахи годують пташенят, пташенята вчаться літати, плавати; осінь — косяки птахів перед відльотом, білка запасає горіхи на зиму в дупло, зграї водоплавних птахів у водоймах; зима — ведмідь у барлозі, птахи біля годівниць.

    4-та серія. Люди. Весняні роботи в саду і в полі. Літні роботи в саду і в полі. Осінні роботи в саду і в полі. Зимові роботи в саду і в полі.

    5-та серія. Розваги дітей: весна — діти граються у класи, стрибають через мотузку, пускають кораблики в струмочку; літо — діти купаються в річці, катаються на човнах, збирають ягоди в лісі; осінь —діти йдуть до школи, збирають листя, гриби; зима — катаються на санчатах, лижах, ковзанах, розвішують годівниці для птахів.

    Хід гри. Обертаємо «круглий рік» під читання віршів, загадок про сезонні зміни в природі.

    Діти обговорюють кольори чотирьох секторів круга, їх відповідність різним сезонам і вирішують, який сезон буде позначати кожний сектор.

    Картинки серіями розміщені в різних місцях кімнати. З першої серії картинок діти вибирають ті, які їм до вподоби, і розміщують їх по секторах. Інші діти вирішують, чи співпадає сезон, зображений на картинці, з сезонним кольором сектора. З другої серії картинок діти також вибирають ті, що їм сподобались і розміщують їх в тому секторі-сезоні, коли ці квіти розкриваються, а плоди дозрівають. Діти обговорюють і оцінюють вибір один одного. Далі послідовно вибирають і розміщують по секторах картинки інших серій. В результаті діти переконуються, як багато різних явищ і подій пов'язано з різними порами року.

    Варіант 1. Діти вибирають картинки з будь-якої серії і розміщують їх в секторі в залежності від сезону. Вибирати можна кілька разів, якщо картинок багато. Потім всі разом шукають помилки.

    Варіант 2. Групи дітей вибирають картинки з кожної серії. Виграє та група, яка безпомилково виконає завдання.

    Рекомендується використовувати вірші, загадки, які допоможуть дітям правильно виконати завдання, знайти помилку. 

 
< Попередня   Наступна >
Коректор
Якщо Ви помітили помилку в тексті на сайті, виділіть її курсором мишки і натисніть Shіft + Enter.
Internet Map
 
наверх
 

© 2007-2015
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове