|
Мета: Поглибити знання дітей про те, що в кожному продукті є
вітаміни, їх значення та лікувальні властивості для здоров’я людини. Розвивати
мовлення, увагу, мислення, пам’ять шляхом причинно-наслідкових запитань та
розвиваючих ігор. Виховувати дбайливе ставлення до природи, бажання та уміння
піклуватись про своє здоров’я.
Матеріал: карта і схеми лабіринтів, карти з малюнками, магнітофон,
овочі: капуста, цибуля, морква, картка з ягодами і фруктами, загадки, 4 скриньки;
лимон, риба, часник, яйце, овочеві та фруктові салати.
Попередня робота: розучування прислів’їв про
здоров’я, бесіди про лікуючі властивості овочів, фруктів, спостереження.
Хід заняття:
Розгляд глобуса. Що зображено?
Якими кольорами позначено глобус? Що означає кожен колір?
Що на землі найдорожче? (життя) Що потрібно людині для того, щоб жити? Що таке здоров’я? Яка здорова людина?
- Усе найцінніше, що має людина – життя, здоров’я,
довголіття – все йде від землі – матінки. Тому недаремно кажуть: „Будь здорова
як вода, а багата, як земля”.
Як ви розумієте це прислів’я? Які ще прислів’я про здоров’я знаєте? „Було б здоров’я – все інше наживеш”. „Найбільше багатство – здоров’я”. „Без здоров’я нема щастя”. Що потрібно людині для того, щоб бути здоровою? Що означає „добре харчуватися”? Що треба їсти? (м’ясо,
рибу, овочі…)
Заходить Хворулько, приносить схему, жаліється на
здоров’я…
- Діти, давайте допоможемо Хворульці відшукати дорогу до
ліків, які приписав йому лікар. По схемі ми помандруємо в чарівний світ вітамінів,
тому що вони найкращі помічники людини. Хто допоможе знайти доріжку?
Індивідуальні схеми і по можливостям дітей розгляд
овочів
Морква. Що це? Що знаєте про моркву? Яка на смак? Для
чого вирощують? Чим корисна? Хто знає загадку? (зір, нежить…) Цибуля…… – … – … – …(нежить, зуби, нариви, грип) Капуста. Що відомо про капусту? Для чого потрібна? Що з
неї роблять? (температура, глисти) Як одним словом можна назвати? (овочі)
- Якщо хочете бути здоровими, то їжте ці овочі і наберетесь
сили. А ще багато вітамінів є в інших продуктах. Але для того, щоб знати, що це
за продукти, ви повинні виконати завдання.
„Склади слово по першим звукам картинки”: М’ЯСО, МОЛОКО,
ГОРІХ, СТІЛ. Які страви з них виготовляють? Чи все це продукти? Чому
ні? Що таке стіл?
Розминка:
Що таке фрукти, ягоди? Які ягоди, фрукти знаєте?
Де ростуть ягоди?
Хворусько: „Казав мені лікар, що
є десь родина ягідна і фруктово-вітамінна, лагідна. Що дуже всі вони смачні і
мають сили чарівні”. (розглядає картку) Про такі чарівні вітаміни я
загадаю загадки, а ви по таблиці, називаючи ряд і стовпчик, скажете, де
захована відгадка:
Суничка: У зеленому лісочку, Під мережаним листочком Червоніє невеличка Спіла ягідка…(хто
з’їсть літом 1 літру суниць запасеться на цілу зиму вітамінами)
Калина: У вінку зеленолистім, У червоному намисті Задивилася у воду На свою чарівну вроду… (температура, тиск, шкіра)
Яблуко: Я красиве, чарівне, Всі ви любите мене Той, хто гілочку торкне, Струсить з дерева мене… (зуби, живіт…)
Малина: Я червона, я солодка. В лісі, в саду я росту Від простуди всіх лікую. (простуда, горло…)
Чарівні скриньки. Гра „Відгадай
за описом”: лимон, часник, риба, яйце. (діти описують, пояснюють чим корисні).
- Ми сьогодні з вами говорили, як багато вітамінів в овочах
і фруктах, яку користь вони приносять для здоров’я людини, які страви можна
приготувати. А зараз будемо дегустувати овочеві та фруктові салати. Ви повинні
на смак визначити з яких продуктів салат.
Гра „Відгадай на смак”.
Всі вітаміни смачненькі І солодкі, і кисленькі. Їжте діти їх охоче Кожен, хто коли захоче. Щоб були ви здоровенькі І красиві й рум’яненькі, Щоб росли міцними й дужими, До хвороб були байдужими.
- Але, щоб овочі і фрукти містили
багато вітамінів, про них треба піклуватися і в саду, і на городі. Тож
поливайте городину і садовину у спеку, виполювати бур’яни, а на деревах і кущах
не ламайте гілок. Бережіть усе, що росте на матінці – Землі.
|