Перемикання мов

Популярні завантаження

Найпопулярніші завантаження з архіву
Ой, минула вже Зима!  997
На гостини до осені  991
Комп’ютерна казка «Теремок»  893
Про лінь забудеш – здоровим будеш  769
Фабрика зірок  231
Для приватного використання, при копіюванні посилання на джерело обов'язкове

Баєньки-баю...

    Мета. Розвивати вміння вільно користуватися назвами предметів постільної білизни і використовувати її за призначенням, послідовно застилати і розстилати ліжко. Формувати уважне, турботливе ставлення до інших. 

    Обладнання. Лялька, ліжко, комплект білизни.

    Хід гри. Спочатку дозвольте дітям самостійно погратися з ляльками. Потім посадіть дітей перед лялькою, яка скаржитиметься, що втомилась і хоче спати, але не знає, де їй лягти. Разом з дітьми покажіть ляльці спальню, довідуючись у них від її імені назви і призначення постелі. Сонна лялька захоче лягти, але ліжко дуже велике для неї. Співчуваючи стомленій ляльці, хтось із дітей обов'язково запропонує влаштувати їй спальню. Повернувшись у групову кімнату, діти бачать ліжко і комплект чистої білизни. Ляльку треба посадити на її стілець. Ви просите кого-небудь із дітей стати нянею і підготувати ляльці ліжко.

    Можна прочитати ляльці віршик. Одна дитина бере у руки яку-небудь річ, а лялька запитує у інших дітей, що це. Якщо дитина взяла першим матрац, то виникає питання: що з ним роблять? Діти разом приходять до висновку, що саме його кладуть на ліжко першим: Потім лялька просить іншу няню продовжити застилати ліжко. Якщо дитина помилилась і взяла не простирадло, а подушку чи ковдру, то інші діти повинні її виправити. Таку ситуацію може зробити навмисне сам вихователь, щоб підштовхнути дітей до виправлення помилки.

    Коли ліжко готове, няні роздягають ляльку, готуючи її до сну. Головне, щоб вони правильно називали одяг і охайно вішали або складали його на стільчик, а взуття ставили під нього.

    Потрібно частіше звертати увагу ляльки на піклування про неї: «Подивись, як діти гарно заслали постіль. Тобі буде в ній приємно і ти швидко заснеш. А якщо будеш міцно спати, то станеш здоровою дівчинкою». Лялька також дякує дітям: «Мені дуже зручно і тепло. Спасибі вам, вихователі і няні за те, що приготували для мене таку гарну постіль».

    Можна створити проблемну ситуацію: ніби ненавмисне відкрити ковдру. Якщо діти не помітять цього і не вкриють ляльку, треба поскаржитись за неї: «Я замерзла, мені так холодно». Скаржитись доведеться до тих пір, поки діти не попіклуються про ляльку. Потім разом з дітьми заспівайте колискову, поступово знижуючи голос. Коли всі побачать, що лялька заснула, попросіть дітей на носочках тихенько вийти з кімнати. Можна використовувати потішки.

    Варіант. Лялька прокидається, діти підіймають її, одягають, застилають ліжко, накривають його покривалом (необхідно стежити за послідовністю їхніх дій).