Перемикання мов

Популярні завантаження

Найпопулярніші завантаження з архіву
Ой, минула вже Зима!  1,043
На гостини до осені  1,030
Комп’ютерна казка «Теремок»  935
Про лінь забудеш – здоровим будеш  787
Фабрика зірок  241
Для приватного використання, при копіюванні посилання на джерело обов'язкове

Ким бути?

Мета. На основі знань про зміст і особливості праці дорослих, які виробляють речі та предмети повсякденного користування, навчити оцінювати її результати; виховувати у дітей почуття вдячності тим, хто створює такі необхідні речі; формувати звичку бережливо ставитися до речей. 

Обладнання. Предмети повсякденного використання: одяг, взуття, посуд, предмети туалету, меблі, іграшки і т. д. Сюжетні картинки із зображенням трудової діяльності людей, котрі виробляють ці предмети. Предметні картинки, на яких зображені необхідні інструменти для людей різних професій.

Хід гри. Діти розходяться по різних кімнатах групового приміщення, щоб вибрати для гри по одному предмету. При цьому кожен думав про те, що він розповість про цей предмет, згадує відповідні вірші або загадки. Тим, хто виконає цю умову, учасники гри дозволяють виставити предмети на столі біля стенду або дошки. Решті допомагають скласти розповідь про вибраний предмет, разом згадуючи вірші, загадки. Коли всі предмети виставлені, діти групують їх за місцем виробництва: меблі — на меблевій фабриці; одяг — в ательє або на швейній фабриці; посуд — на фаянсовому заводі; іграшки — на іграшковій фабриці і т. д. Потім вибирають сюжетні картинки і виставляють їх поряд з відповідною групою предметів. Дитина може взяти той предмет, який їй сподобався лише в тому випадку, якщо розповість, хто і як його зробив. Виграє той, у кого більше предметів.

Можливо, при першому проведенні гри діти не зможуть розповісти про всі предмети, тоді вам доведеться провести екскурсію за картинками.

Варіант 1. Діти вибирають завод або фабрику для своєї майбутньої роботи і думають, а що ще (відповідно профілю виробництва) вони можуть виготовити, крім тих предметів, які зібрані для гри.

Варіант 2 Діти підбирають інструменти (предметні картинки), які необхідні для людей тих професій, які зображені на сюжетних картинках.

Варіант 3. Предмет починає своє оповідання з питання «Що предмет розповість про себе?». Йому можуть допомогти інші предмети, які виготовлені робітниками тих же професій. Наприклад, оповідання починає дитина, яка тримає в руках картинку із зображенням сорочки, а його продовжує той, хто взяв зображення плаття, брюк, спідниці, кофтинки і т. д. Організуйте суперечку предметів про те, хто і як їх виготовив. Приймаючи участь у дискусії, помиляйтесь, заохочуючи дітей сперечатись, наполягати на своєму, впевнюватися в правильності своїх відповідей.