Перемикання мов

Популярні завантаження

Найпопулярніші завантаження з архіву
Ой, минула вже Зима!  997
На гостини до осені  991
Комп’ютерна казка «Теремок»  893
Про лінь забудеш – здоровим будеш  769
Фабрика зірок  231
Для приватного використання, при копіюванні посилання на джерело обов'язкове

Пори року

Мета. Вчити бачити ознаки сезонних змін в погоді, рослинах, поведінці тварин, житті і праці людей.
   

Обладнання. «Круглий рік» — великий, розміром на всю дошку, диск, що крутиться, розділений на чотири сектори, поклеєний кольоровою фланеллю (білою — зима, зеленою — весна, роже­вою — літо, жовтою — осінь). Сюжетні картинки, які наклеєні на фланель.
   

1-ша серія. Сезонні зміни в природі. Весна — сонце, проталини, бруньки, що розпускаються. Літо — теплий, пройнятий сонячними промінцями дощ, мокрі, але радісні діти під дощем. Осінь – листопад, туман, мрячить дощ. Зима – снігопад, завірюха.

2-га серія. Квіти (із врахуванням місця проживання дітей): весняні — проліски, фіалки, тюльпани, півонії, нарциси; літні — троянди, ромашки, іриси, дзвоники; осінні — айстри, жоржини, золоті кульки. Плоди: весняні — редис, зелена цибуля, щавель, черешня; літні — полуниця, помідори, огірки, картопля, дині, кавуни, груші, яблука; осінні — мандарини, виноград, хурма, гарбуз, лимони, апельсини, яблука.

3-тя серія. Тварини: весна — птахи звивають гнізда, висиджують пташенят, дикі і свійські тварини з маленькими дитинчатами; літо—птахи годують пташенят, пташенята вчаться літати, плавати; осінь — косяки птахів перед відльотом, білка запасає горіхи на зиму в дупло, зграї водоплавних птахів у водоймах; зима — ведмідь у барлозі, птахи біля годівниць.

4-та серія. Люди. Весняні роботи в саду і в полі. Літні роботи в саду і в полі. Осінні роботи в саду і в полі. Зимові роботи в саду і в полі.

5-та серія. Розваги дітей: весна — діти граються у класи, стрибають через мотузку, пускають кораблики в струмочку; літо — діти купаються в річці, катаються на човнах, збирають ягоди в лісі; осінь —діти йдуть до школи, збирають листя, гриби; зима — катаються на санчатах, лижах, ковзанах, розвішують годівниці для птахів.
   

Хід гри. Обертаємо «круглий рік» під читання віршів, загадок про сезонні зміни в природі.
   

Діти обговорюють кольори чотирьох секторів круга, їх відповідність різним сезонам і вирішують, який сезон буде позначати кожний сектор.
   

Картинки серіями розміщені в різних місцях кімнати. З першої серії картинок діти вибирають ті, які їм до вподоби, і розміщують їх по секторах. Інші діти вирішують, чи співпадає сезон, зображений на картинці, з сезонним кольором сектора. З другої серії картинок діти також вибирають ті, що їм сподобались і розміщують їх в тому секторі-сезоні, коли ці квіти розкриваються, а плоди дозрівають. Діти обговорюють і оцінюють вибір один одного. Далі послідовно вибирають і розміщують по секторах картинки інших серій. В результаті діти переконуються, як багато різних явищ і подій пов'язано з різними порами року.
   

Варіант 1. Діти вибирають картинки з будь-якої серії і розміщують їх в секторі в залежності від сезону. Вибирати можна кілька разів, якщо картинок багато. Потім всі разом шукають помилки.
   

Варіант 2. Групи дітей вибирають картинки з кожної серії. Виграє та група, яка безпомилково виконає завдання.
   

Рекомендується використовувати вірші, загадки, які допоможуть дітям правильно виконати завдання, знайти помилку.