Перемикання мов

Популярні завантаження

Найпопулярніші завантаження з архіву
Ой, минула вже Зима!  997
На гостини до осені  991
Комп’ютерна казка «Теремок»  893
Про лінь забудеш – здоровим будеш  769
Фабрика зірок  231
Для приватного використання, при копіюванні посилання на джерело обов'язкове

Перший клас школи

«Чайний сервіз». (Колективне ліплення.)

    Завдання. Розвивати у дітей естетичний смак. Закріпити вміння: передавати форму посуду із шматка глини, ліпити порожні форми, з'єднувати деталі, використовуючи стеку, згладжувати поверхню виробу, змочуючи пальці у воді. Навчити дітей аналізувати свої вироби та вироби товаришів.

    Матеріал: дощечки, стеки, глина, мисочки з водою, ганчірки, малюнки предметів чайного сервізу, готові вироби.

    Методичні поради. Вихователь дає змогу дітям розглянути різні предмети чайного сервізу (чашки, блюдця, цукерничку, чайник та ін.). Звертає увагу на їхню форму, спосіб ліплення, уточнює прийоми. Запитує 2 — 3 дітей, що вони будуть ліпити, яким способом та прийомами. В кінці уроку розглядаються, аналізуються роботи і об'єднуються в єдину композицію.


    «Дюймовочка». (Ліплення за змістом казки X.К.Андерсена.)

    Завдання. Закріпити вміння дітей самостійно вибирати сюжет з казки для ліплення, передавати образи казкових героїв, використовуючи засвоєні прийоми. Розвивати творчість.

    Матеріал: дощечки, стеки, глина, мисочки з водою, ганчірки, ілюстрації до казки.

    Методичні поради. Вихователь пропонує дітям розглянути ілюстрації до казки, пригадати окремі епізоди з неї. Пропонує дітям подумати і відібрати один з них, який би можна було б відобразити у ліпленні. Педагог спонукає дітей до самостійного вибору сюжету, направляє увагу на передачу схожості відображення казкових персонажів. Готові роботи діти виставляють на дощечках, розглядають та аналізують їх. Кращі композиції до казки відбираються на виставку.