«Коник». (За мотивами української кераміки.)
Завдання. Вчити ліпити фігурку коника із цілого шматка глини, надавати їй характерних ознак, використовуючи різні прийоми. Розвивати творчість, виховувати любов до тварин.
Матеріал: дощечки, стеки, вологі ганчірки, глина, скульптури малих форм.
Методичні поради. Вихователь разом з дітьми розглядає керамічного коника. Запитує у дітей: З чого треба почати ліпити? Які прийоми при цьому можна застосувати? Як можна використати стеку? Звертає увагу дітей на спосіб ліплення, яким можна виліпити коника. Показує прийоми ліплення окремих деталей. Пропонує 2 — 3 дітям розповісти про послідовність виконуваної роботи. Діти працюють. В кінці заняття разом з дітьми розглядаються та аналізуються вироби, відбираються найбільш вдалі для виставки.
«Зоопарк». (Колективне ліплення.)
Завдання. Вчити дітей самостійно визначати зміст своєї роботи, доводити задум до кінця. Закріплювати різноманітні прийоми ліплення, вміння розповідати про свою роботу та роботу товаришів, оцінювати вироби.
Матеріал: дощечки, стеки, глина, вода у мисочках для змочування пальців, ганчірки, ілюстрації з книжок, картинки, зразки виліплені дітьми та дорослими.
Методичні поради. Вихователь пропонує дітям згадати, які звірі живуть у зоопарку, кого вони бачили. Дає змогу дітям розглянути малюнки, зразки звірів, виліплених дорослими та дітьми. Спонукає дітей до самостійного вибору теми. Розпитує кількох з них про їх задум та прийоми ліплення. У процесі роботи стежить, щоб діти використовували різноманітні і правильні прийоми. В кінці заняття разом з дітьми аналізує роботи. Усі вироби розміщує на загальній дошці.