Півник та курочка

Півник (мал. 1). Ліпимо комбінованим способом. Глину ділимо на 3 основних частини. В основі ліплення тулуба – овоїд. Розкочуємо глину прямими рухами рук і утворюємо подовжений стовпчик, кінці якого загинаємо. Далі пальцями рук виділяємо голову, заокруглюємо її (в основі ліплення голови лежить куля) і відтягуємо дзьоб. З другого кінця відтягуємо хвіст і проробляємо його пальцями до потрібної форми.

З другого шматка глини робимо підставку. В основі ліплення – конусоподібна форма або розплющена куля. З наступного шматка робимо гребінець і борідку. З’єднуємо їх з голівкою півника. Фігурку півника установлюємо на підставці, стекою виділяємо очі, крила, лапи, пір’я та інше. Готовий та висушений виріб розфарбовуємо.

Курочка (мал. 2). Ліпимо пластичним способом. Глину ділимо на 2 частини. З першої частини робимо тулуб, а з другої – підставку. В основі тулуба – овоїд. Відтягуємо глину і утворюємо шию, голову, дзьоб. На голівці відтягуємо гребінь, борідку. З іншого кінця форми відтягуємо глину і пальцями утворюємо хвіст. В основі ліпки підставки – конусоподібна форма. Розміщуємо курочку на підставці. стекою виділяємо дрібні деталі: очі, крила, лапи, пір’я та інше. Коли курочка висохне, її можна розфарбувати.