Діти ліплять сніговика

Фігурку дитини ліпимо конструктивним способом. Глину ділимо на 4 частини. З першої ліпимо конусоподібну форму. Це — тулуб. У нижній частині конуса робимо стекою два отвори для ніг. З другої частини ліпимо голову. Третю частину глини ділимо навпіл і утворюємо два стовпчики— це ноги (мал. 1). З'єднуємо їх з тулубом. З четвертої частини робимо руки. З окремого шматка глини ліпимо комірець, помпон на шапочці. Стекою виділяємо ротик, ніс, очі, кіски (мал. 2). Готову іграшку висушуємо і розфарбовуємо (мал. 3).

    Сніговик. Ліпимо конструктивним способом. Глину ділимо на 4 частини. З першої коловими рухами рук утворюємо велику кулю, з другої — кулю середнього розміру, а з третьої—маленьку (голову). Четверту частину ділимо на 2 однакові і з кожної робимо кулю (можна стовпчики) — це будуть руки. (дивись зразок у розділі „Людина” – „Сніговик”).

    З окремого шматка глини утворюємо конусоподібну форму. Зайву глину обрізаємо — це буде капелюх. Далі ліпимо ніс — морквинку. Усі частини з'єднуємо. Стекою виділяємо очі та ротик.

    Готові та висушені форми розфарбовуємо.

    У старшій групі діти ліплять композицію з 2 — 3 фігур, в підготовчій до школи групі можуть робити 3 — 4 фігури.