Казка Ш.Перро «Червона шапочка» та російська народна казка «Маша і ведмідь»

Вовк. Ліпимо комбінованим способом. Глину ділимо на 4 частини. З першого і другого шматків глини ліпимо: тулуб і голову, в основі яких лежить овоїд. З'єднуємо їх так, щоб утворилася шия, і був плавний перехід від голови до тулуба. Відтягуємо вуха, морду, ніс. З третього шматка глини ліпимо лапи, в основі ліплення — стовпчики. З четвертого шматка ліпимо хвіст, в основі ліплення — стовпчик. Стекою виділяємо дрібні деталі. (дивись зразок у розділі „Тварини” – „Вовк”).

    Ведмідь. Ліпимо конструктивним способом. Глину ділимо на 4 частини. В основі ліплення тулуба — овоїд. Голову роблять кулеподібної форми. З неї відтягуємо мордочку, вуха. З третьої частини утворюємо задні лапи. В основі ліплення лап — стовпчики. На одному кінці стовпчика утворюємо ступню, потім загинаємо його так, щоб утворилося коліно. Другий кінець стовпчика з'єднуємо з тулубом та щільно примазуємо місце з'єднання. Так само ліпимо і другу лапу. З останнього шматка глини робимо верхні лапи, в основі ліплення лап — 2 стовпчики. Готові частини лап з'єднуємо з тулубом. Тулуб з'єднуємо з головою так, щоб утворилася шия. Стекою або пальцями рук примазуємо усі частини, робимо ніс, ротик та ін. (дивись зразок у розділі „Тварини” – „Клишоногий ведмедик”).

    Дівчинка. Фігурку дитини ліпимо конструктивним способом. Глину ділимо на 4 частини. З першої ліпимо конусоподібну форму. Це — тулуб. У нижній частині конуса робимо стекою два отвори для ніг. З другої частини ліпимо голову. Третю частину глини ділимо навпіл і утворюємо два стовпчики— це ноги. З'єднуємо їх з тулубом. З четвертої частини робимо руки. З окремого шматка глини ліпимо комірець, помпон на шапочці. Стекою виділяємо ротик, ніс, очі, кіски. (дивись зразок у розділі „Сюжетне ліплення” – „Діти ліплять сніговика”).

    Готові вироби висушуємо і розфарбовуємо.

    У старшій групі діти ліплять композицію з 2 — 3 фігур, в підготовчій до школи групі можуть робити 3 — 4 фігури.