Перемикання мов

Популярні завантаження

Найпопулярніші завантаження з архіву
Ой, минула вже Зима!  998
На гостини до осені  991
Комп’ютерна казка «Теремок»  893
Про лінь забудеш – здоровим будеш  769
Фабрика зірок  231
Для приватного використання, при копіюванні посилання на джерело обов'язкове

Хлопчик тримає м'яч, а дівчинка годує пташок

Ліпимо конструктивним способом. Глину ділимо на 3 частини. З першої утворюємо циліндр, нижню частину якого ділимо стекою навпіл (мал. 1), пальцями рук заокруглюємо кожну частину і утворюємо ноги. З другої частини ліпимо голову. Голову з'єднуємо з тулубом так, щоб утворилася шия (мал. 2). Третю частину ділимо на 2 рівні частини і робимо два стовпчики — це будуть руки, які з'єднуємо з тулубом (мал. 3) прийомом примазування. З окремого шматка глини ліпимо м'яч, вкладаємо його у руки хлопчика (мал. 4), встановлюємо фігурку на підставку і висушуємо. Якщо прийомом наліплювання зробити волосся, то це буде дівчинка. Стекою виділяємо дрібні деталі: очі, ніс, волосся, відтягуємо вуха.

    Мисочка. В основі ліплення – куля, яку ми розплющуємо і утворюємо диск. Далі пальцями загинаємо краї, при цьому повертаємо форму на підставці або в руках по колу доти, поки не утворимо потрібну форму. Пальцями проробляємо краї, загладжуємо нерівності. (дивись зразок у розділі „Посуд” – „Мисочка”).

    Пташка. Ліпимо конструктивним способом. Ділимо глину на 3 частини. В основі ліплення - кулеподібна форма. З першої частини коловими рухами рук утворюємо велику кулю. Це буде тулуб пташки. Далі витягуємо від загальної частини хвостик. З другої частини утворюємо маленьку кулю – це буде голівка, відтягуємо з неї дзьоб. З останньої частини утворюємо підставку, спочатку робимо кулю, а потім її сплющуємо. Усі деталі з’єднуємо. (дивись зразок у розділі „Птахи” – „Пташка”).

    Готові вироби висушуємо і розфарбовуємо.

    У старшій групі діти ліплять композицію з 2 — 3 фігур, в підготовчій до школи групі можуть робити 3 — 4 фігури.