Перемикання мов

Популярні завантаження

Найпопулярніші завантаження з архіву
Ой, минула вже Зима!  140
На гостини до осені  140
Комп’ютерна казка «Теремок»  124
Про лінь забудеш – здоровим будеш  91
Складання казки за віршами  36
Для приватного використання, при копіюванні посилання на джерело обов'язкове

Літак

На аркуші показано кілька варіантів ліплення літака для усіх вікових груп. Мал. 1, 1а — для дітей середньої групи, мал. 2, 2а — для дітей старшої групи, мал. 3, 3а, 3б — для підготовчої групи. Дорослий може вибрати будь-який варіант ліплення, виходячи з вікових особливостей та можливостей дітей.

Мал. 1. Ділимо глину на 2 непропорційні частини. В основі ліплення — циліндрична форма (товстий валяк). Розкочуємо глину прямими рухами рук, утворюємо циліндр, а потім розкочуємо глину, натискуючи більше на один кінець. З другого шматка утворюємо стовпчик потрібної довжини. Кінці його загострюємо. Деталі з'єднуємо прийомом накладання та притискування (мал. 1а).

Мал. 2. Глину ділимо на 3 непропорційні частини. З першої частини утворюємо стовпчик, один кінець якого загострюємо, а другий — заокруглюємо. З другої частини утворюємо стовпчик, обидва кінці якого загострюємо — це будуть крила. З третьої частини ліпимо, задні крила. Деталі крил стискуємо між долонями і утворюємо потрібну форму, а потім усі деталі з'єднуємо з корпусом (мал. 2а).

Мал. 3. Глину ділимо на 3 непропорційні частини. Послідовність ліплення корпусу та крил така, як і при ліпленні попередніх варіантів. Ускладненням є те, що на вузькій частині корпусу літака пальцями рук утворюємо хвіст, а деталі великих крил розрізаємо стекою навпіл та з'єднуємо з корпусом (мал. 3а).