Перемикання мов

Популярні завантаження

Найпопулярніші завантаження з архіву
Ой, минула вже Зима!  1,015
На гостини до осені  1,010
Комп’ютерна казка «Теремок»  912
Про лінь забудеш – здоровим будеш  776
Фабрика зірок  233
Для приватного використання, при копіюванні посилання на джерело обов'язкове

Літак

На аркуші показано кілька варіантів ліплення літака для усіх вікових груп. Мал. 1, 1а — для дітей середньої групи, мал. 2, 2а — для дітей старшої групи, мал. 3, 3а, 3б — для підготовчої групи. Дорослий може вибрати будь-який варіант ліплення, виходячи з вікових особливостей та можливостей дітей.

Мал. 1. Ділимо глину на 2 непропорційні частини. В основі ліплення — циліндрична форма (товстий валяк). Розкочуємо глину прямими рухами рук, утворюємо циліндр, а потім розкочуємо глину, натискуючи більше на один кінець. З другого шматка утворюємо стовпчик потрібної довжини. Кінці його загострюємо. Деталі з'єднуємо прийомом накладання та притискування (мал. 1а).

Мал. 2. Глину ділимо на 3 непропорційні частини. З першої частини утворюємо стовпчик, один кінець якого загострюємо, а другий — заокруглюємо. З другої частини утворюємо стовпчик, обидва кінці якого загострюємо — це будуть крила. З третьої частини ліпимо, задні крила. Деталі крил стискуємо між долонями і утворюємо потрібну форму, а потім усі деталі з'єднуємо з корпусом (мал. 2а).

Мал. 3. Глину ділимо на 3 непропорційні частини. Послідовність ліплення корпусу та крил така, як і при ліпленні попередніх варіантів. Ускладненням є те, що на вузькій частині корпусу літака пальцями рук утворюємо хвіст, а деталі великих крил розрізаємо стекою навпіл та з'єднуємо з корпусом (мал. 3а).