Котик та лисичка

Котик (мал. 1). Ліплення конструктивним способом. Глину ділимо на 4 частини. З першої робимо тулуб. В основі його – конусоподібна форма, яку отримуємо, розкочуючи глину спочатку коловими рухами рук, а потім прямими руками, натискаючи більше на один кінець форми.

    З другої частини робимо голову. В основі її лежить куля. На голівці відтягуємо вушка, робимо мордочку, на ній – носик. З третьої частини робимо хвіст, в основі його лежить конусоподібна видовжена форма, один кінець якої заокруглений, а другий – загострений. Четверту частину глини ділимо на 2 рівні частини і утворюємо 2 стовпчики, один кінець загострюємо, а другий загинаємо (мал. 1а). Внизу конусоподібної форми тулуба відтягуємо глину і утворюємо задні лапи (мал. 1б). Їх можна розрізати стекою або тільки намітити. Стекою виділяємо вуса, ротик, намічаємо шерсть та інше.

    Лисичка (мал. 2). Глину ділимо на 3 частини. З першої робимо тулуб конусоподібної форми. Внизу його відтягуємо глину і утворюємо задні лапи. З другої частини ліпимо овоїд (голову), з одного кінця відтягуємо глину і утворюємо мордочку, носик, а зверху голівки відтягуємо вушка (мал. 2а). Голову та тулуб з’єднуємо, стекою примазуємо частини так, щоб був плавний перехід від голови до тулуба. З третьої частини утворюємо хвіст – довгий валик, один кінець якого заокруглюємо і з’єднуємо з тулубом (мал. 2б), а другий кінець загострюємо. Хвіст розміщуємо так, щоб він прикривав лапи лисички. Стекою виділяємо очі, вуса, ротик та інші. деталі. Готову фігурку висушуємо та розфарбовуємо. Лисичку діти ліплять у старшій групі.