Підготовчий етап починається із придбання кульок і їхнього заповнення. Для цього підійдуть звичайні кульки. Але набагато цікавішим матеріалом служать іграшки, розроблені спеціалізованими фірмами. Вони відрізняються розмаїтістю форм, розмірів і міцністю.
Краще заповнювати кульки гелієм. Тоді вони "самі підуть" і хазяїна понесуть за собою.
Підготовка робочого місця й матеріалів. Робочим місцем для втілення унікальної техніки малювання на кульках може служити звичайний дитячий стіл, на якому максимально близько поверхні скотчем закріплюється кулька.
Якщо для роботи потрібна кулька особливого кольору, а у вас його немає, покрийте кульки потрібною фарбою до її закріплення на робочому місці. Для цього підійде звичайна гуаш, не розведена водою.
Пензлики мають бути максимально м'якими й досить широкими — від 10мм і ширше для нанесення основних контурів і деталей не менше 5 мм (для промальовування дрібних деталей).
Рекомендації з вибору сюжетів для малюнків. Зовсім очевидно, що в розфарбовуванні на натягнутого повітряного міхура є якась особлива привабливість. Об'ємний малюнок так ще й літає. Те, що пропонується дітям намалювати, може бути живим або об'єктом, що рухається. Особливий ефект досягається за рахунок непередбачених пульсацій і переміщень розмальованої кульки. Ось кілька підказок, які допоможуть педагогам з образотворчої діяльності вибрати свій власний сюжет: птаха, метелика, обличчя людей, що відбивають різні емоційні стани, дерева й листя, квіти, тварини, транспорт, космічні кораблі, сонце, сузір'я нічного неба з контурами героїв, честь яких вони носять свою назву, будинку й вулиці, на яких діти хотіли б жити, крашанки, і навіть власні імена, виконані крупним спеціальним шрифтом.
"Літаючі" об'єкти можуть бути виконані й у вигляді колажів. Наприклад крила метелика або окремі деталі зіркольотів можна виготовити з інших матеріалів і закріпити на кульках скотчем.