Перемикання мов

Популярні завантаження

Найпопулярніші завантаження з архіву
Ой, минула вже Зима!  1,009
На гостини до осені  1,003
Комп’ютерна казка «Теремок»  906
Про лінь забудеш – здоровим будеш  772
Фабрика зірок  232
Для приватного використання, при копіюванні посилання на джерело обов'язкове

Для душі

«Посмішка»

    Діти замикають коло, торкаючись, один одного рукою, плечем, дивлячись в очі, один одному, посміхаючись, вимовляють слова:

Посміхнися швидше ти мені,
Посміхнуся я тобі.
Здраствуй, сонечко ясне,
Здраствуй, небо прекрасне!
Ми приносимо за все подяку,
Природа, Тобі!


«Створи сонце в собі»

    В природі є сонце. Воно всім світить, і всіх любить, і гріє. Зараз ми створимо сонце в собі. Закрийте очі, відтворіть у своєму серці маленьку зірочку. Подумки направляємо до неї проміннячко, що несе любов. Зірочка збільшилася. Направляємо проміннячко, що несе мир. Зірочка знову збільшилася. Направляємо проміннячко з добром, зірочка стала ще більше. Я направляю до зірочки проміннячко, які несуть здоров'я, радість, тепло, світло, ніжність, ласку. Тепер зірочка стає великою, як сонце. Воно несе тепло віємо-віємо, (руки в сторони перед собою).


«Сонечко»

    — Закрийте очі, витягніть руки. Уявіть, що на долоньках у вас лежать маленькі сонечка. Через пальчики, як проміннячка сонечка, іде тепло по всій руці. Руки заспокоїлися, відпочивають. Перемикаємо увагу на ноги. Сонячні проміннячка зігрівають стопи, пальці ніг. Утома проходить, м'язи відпочивають. (Звертаємо увагу дітей на подих). Уявіть живіт, як кулька або м'ячик. На вдиху м'ячик злегка піднімається, на видиху опускається. Подих заспокоюється, стає плавним, рівномірним. Посміхніться один одному, скажіть добрі слова.


«Добрі слова»

    Постарайтеся щодня 1-3 хвилинки присвячувати добрим словам. Кожне добре слово несе силу, енергію насамперед тій людині, хто сказав його, а потім і тому, на адресу кого ці слова сказані. Важливо не тільки сказати добре слово, але й вкласти в нього душу. Без тепла, без щирості сказане слово - неживе.
Брутальних слів не говоріть,
Тільки добрі дарить.


«Доброта»

    Покладіть руки в зручне положення. Закрийте очі, направляйте подумки в усі сторони від себе Любов, Добро, Мир, пронизуючи цим станом. Так дитина творить навколо себе поле любові, миру, добра. Ці хвилини повернуться сторицею.
Яке у вас зараз настрій? На що воно схоже: на сонечко або на темну хмару?


«Я - лікар»

    Ця гра сприяє підвищенню загального психофізіологічного тонусу дитини, виникненню позитивного емоційного настрою, формуванню елементарних умінь самокорекції, роботи функціональних систем організму. Її можна проводити в підготовчій до школи групі на будь-яких заняттях і поза - ними.
Кожна дитина входить в образ доктора - цілителя майбутнього, якому все підвладно.
Доктор «лікує»: пасами над головою, погладжуванням, співчуттям. Він наказує органам:
— Серденько, миле, працюй гарно, ритмічно, будь добрим!
— Кров, будь чиста, здорова, промий всі судини організму!
— Животик, будь м'який, кишечник мій, працюй точно й у потрібний час!
Далі діти сідають у позу «факіра», розслаблюються; перед ними чашки з теплою, кип'яченою водою. Вони роблять паси над чашками - вдих вільний, на видиху повільно й протяжно вимовляють: «А-у-м». Продовжуючи робити паси, діти говорять:
- Водичка, чиста, здорова, я ніколи не буду боліти, я завжди буду веселим, милим, гарним. Цією «зарядженою» водою діти потім полощуть горло. Поступово температуру води можна знижувати, що сприяє ефективному загартовуванню.