Перемикання мов

Популярні завантаження

Найпопулярніші завантаження з архіву
Ой, минула вже Зима!  1,021
На гостини до осені  1,015
Комп’ютерна казка «Теремок»  916
Про лінь забудеш – здоровим будеш  780
Фабрика зірок  235
Для приватного використання, при копіюванні посилання на джерело обов'язкове

Самомасаж

Обладнання: масажні маленькі м'ячі для активізації крапок організму; масажні килимки; малюнки й таблиці по крапковому самомасажі; гімнастичні м'ячі.

 Масаж тіла

Ціль: учити дітей навичкам самомасажу; розвивати навички колективної роботи; закріплювати знання частин тіла; вправляти в умінні розігрівати своє тіло.

1. Розігріваючий масаж.

Погладжування. Діти сидять на килимку по-турецкі. На початку заняття розігрівають долоньки, потираючи їх одну об одну, потім м'якими рухами погладжують шию від шийних хребців до гортані (6-8 разів). У перерві між погладжуваннями - повільне повертання голови праворуч, ліворуч далі діти погладжують руки від кисті до плеча. Супроводжують дії словами: "Від кисті до плеча". Потім також по черзі погладжують ноги, супроводжуючи дії словами: "Від стопи до стегна".

Розтирання й поплескування. Розтирання діти починають із шиї, потім руки й ноги, гомілки, стегна. Поплескування діти роблять із рук. Необхідно звернути увагу дітей, що поплескування м'яких тканин рук і ніг повинне бути дотичним. На заключному етапі діти встають на стопи й розігрівають їх, по черзі потираючи об килим.

2. Парний масаж.

Пропонується дітям вибрати собі пару й положення для виконання масажу. Можна використати гімнастичні м'ячі (одна дитина лежить на м'ячі, інший, стоячи, робить йому масаж). Можна вибрати положення лежачи на підлозі (одна дитина лежить, іншої робить масаж, сидячи верхи або поруч на колінах).

Опис масажу:
-  розігрівання своїх долоньок;
-  погладжування (від плеча до попереку);
-  розтирання (поперемінно долоньками, ялинкою);
-  погладжування;
-  ігровий масаж ("Курочка поклювала", "Гусаки поскубали");
-  погладжування;
-  ігрова вправа з вокалізацією на видиху (звук "а") "Слон пройшов". М'якою стороною кулачка діти постукують по спині товариша. Від плечей до середини спини й назад до плечей. Лежача дитина вимовляє на видиху "а";
-  погладжування. 

Потім діти міняються місцями, і масаж триває з іншими малятами.
Оцінка виконання завдання дається по стані шкірного покриву. 

Крапковий масаж рук і тіла.

Щоденний самомасаж і взаімомасаж (масаж товаришеві) рук і тіла після денного сну.