Перемикання мов

Популярні завантаження

Найпопулярніші завантаження з архіву
Ой, минула вже Зима!  1,021
На гостини до осені  1,015
Комп’ютерна казка «Теремок»  916
Про лінь забудеш – здоровим будеш  780
Фабрика зірок  235
Для приватного використання, при копіюванні посилання на джерело обов'язкове

За казкою X.К. Андерсена «Дюймовочка»

Фігурку дитини ліпимо конструктивним способом. Глину ділимо на 4 частини. З першої ліпимо конусоподібну форму. Це — тулуб. У нижній частині конуса робимо стекою два отвори для ніг. З другої частини ліпимо голову. Третю частину глини ділимо навпіл і утворюємо два стовпчики— це ноги. З'єднуємо їх з тулубом. З четвертої частини робимо руки. З окремого шматка глини ліпимо комірець, помпон на шапочці. Стекою виділяємо ротик, ніс, очі, кіски. Готову іграшку висушуємо і розфарбовуємо. (дивись зразок у розділі „Сюжетне ліплення” – „Діти ліплять сніговика”).

    Кріт. В основі ліплення — конусоподібна форма. Відтягуємо від основної частини хвіст та задні лапи. З другої частини ліпимо голову, відтягуємо мордочку та вушка. З'єднуємо голову з тулубом так, щоб утворилася шия (мал. 1а, 16). З третьої частини глини робимо дві передні кінцівки (мал. 1в). Усі деталі міцно з'єднуємо з основною частиною, надаємо фігурці характерних ознак. Стекою та пальцями виділяємо ніс, ротик, ліпимо окуляри.

    Жаба. Глину ділимо на частини. З першої частини ліпимо тулуб, з другої частини — голову, далі робимо лапи та з'єднуємо їх з тулубом (мал. 2а), на голівці розміщуємо очі жаби (мал. 2б). Стекою відділяємо зайву глину на лапах, намічаємо рот, ніздрі (мал. 2в).

    Пташка. Її можна ліпити, як показано в розділі „Птахи” – „Синиця. Снігур”. Хвіст слід розрізати стекою.

    Мишка. Ліпимо конструктивним способом. Глину ділимо на 3 частини. З першої ліпимо тулуб, з другої — голову, відтягуємо на голівці вушка, носик, з третьої частини глини робимо лапки та хвіст.

    Квітка. Її можна зробити з паперу або картону чи виліпити з глини.

    Готові фігурки встановлюємо на підставці.